داروی درمان قطعی صرع و تشنج

باید توجه داشت که هنوز دارویی که بتواند صرع و تشنج را به طور قطعی درمان کند وجود ندارد.

چندی پیش خبری منتشر شد که محققان کشورمان موفق شدند داروی درمان قطعی صرع و تشنج را کشف کنند که گیاهی بوده و نیاز به تجویز پزشک دارد.  مشروح این خبر که توسط خبرگزاری های رسمی منتشر شده است هنوز توسط مرجع معتبری رد و یا تایید نشده است و تیم کلینیک دکتر بتول دادخواه امیدوار است صحت این خبر هر چه زودتر از مراجع معتبری چون وزارت بهداشت در اختیار بیماران و مبتلایان صرع قرا بگیرد.

در ادامه مشروح خبر را می خوانید: 

صرع تاکنون هیچ گونه درمانی در جهان برای آن پیدا نشده بود و داروی های تولید شده در سطح بین الملل تا به حال درمانگر نبوده اند. همین موضوع باعث شد که محققین کشور تلاش کنند تا برای نخستین بار در جهان داروی درمان صرع و تشنج را اختراع کنند.

براساس تحقیقات انجام شده افرادی که مبتلا به تشنج و صرع هستند داروهایی مصرف می کنند که بیمار طی آن به این داروها وابسته می شود و در طول عمر خود با عوارض شدید دارویی اعم از آلودگی شدید، تشنج های دائمی و آسیب های جدی روبرو می شود.

موفقیت آمیز بودن داروی صرع و تشنج در ایران

 تست های ایت دارو روی بیماران مختلف مبتلا به صرع و تشنج دائمی و موقت در دانشگاه شهید بهشتی انجام شده است و موفق شدند این داروی ترکیبی و گیاهی را به تولید برسانند. این دارو می تواند در قالب شربت و قرص به تولید برسد. داروی درمان کننده قطعی صرع و تشنج با تجویز پزشک و با نسخه براساس وزن و میزان بیماری صرع تجویز می شود. این دارو عوارض جانبی ندارد و ظرف مدت ۶ تا ۱۲ ماه، فرد مبتلا به صرع و تشنج را درمان می کند.

براساس آمار اعلام شده به صورت مستقیم ۳۴۰ میلیون نفر بیمار نیازمند این دارو هستند و در سطح بین الملل و جامعه پزشکی جهانی فوق العاده مهم و تأثیر گذار است و تولید این دارو جزء تکنولوژی پزشکی برتر به شمار می رود.

به گزارش مهر این مخترع در نمایشگاه اینوتکس، محصول خود را عرضه کرد. این محصول دارای تأییدیه از امور پژوهشی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، تأییدیه از پارک فناوری پردیس، تأییدیه از معاونت علمی و فناوری و مصوبه شورای عالی پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی است.

منبع: خبرگزاری مهر 

سوال خود را مطرح کنید :


پاسخی بگذارید