10 نکته مهم براي پيشگيری از لخته شدن خون

متخصص مغز و اعصاب: لخته خون در سيستم گردش خون از عوامل سکته‌هاي قلبي و مغزي است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

عوامل مهم تأثيرگذار در ايجاد لخته عبارت‌اند از:

الف) استعداد و گرايش پلاکت‌هاي خون در جهت ايجاد لخته و غلظت بالاي آن‌ها. (پلاکت‌هاي خون، سلول‌هاي کوچک و ريز‌نقشي هستند که با انباشتگي و چسبيدن به يکديگر يا به ديواره‌ي رگ‌هاي بدن، زمينه‌ساز بوجود آمدن لخته مي‌شوند).

ب) فيبرينوژن که از جنس پروتئين‌ها است و به‌عنوان سنگ بناي لخته‌هاي ايجاد شده، نقش آفريني کرده و افزايش مقدار آن در جريان خون ،شاخصي در احتمال بروز لخته به‌حساب آورده مي‌شود.

ج) سيستم فيبرنوليتيک: وظيفه‌ي عمده‌ي اين سيستم، شکستن و حل کردن لخته‌هاي به ‌وجود آمده در شرايط مختلف است، تا از بروز ترومبوفيلبيت در اندام‌ها يا خطر سکته‌هاي احتمالي ناشي از لخته شدن، در شريان‌هاي‌خون ‌رسان مغز و قلب جلوگيري کند.

همراه با يک برنامه غذايي مناسب ، روزانه حداقل 5/2 ليتر مايعات به‌صورت شير و لبنيات کم‌چرب، آب، چاي، آب‌ميوه‌هاي طبيعي و سبزي‌هاي مورد علاقه‌ي خود را مصرف کنيد.

به‌طور قطع نقش و اثر مواد ‌غذايي مختلف نيز به ‌صورت بازدارنده يا مساعد کننده در فرآيند لخته شدن خون مهم شناخته شده‌اند. از شما ياران همراه و دوستان علاقمند درخواست مي‌شود به توصيه‌هاي زير توجه فرموده و علاج واقعه را قبل از وقوع، به‌عمل آوريد.

1-از کاهش آب بدن جلوگيري کنيد ؛ به‌خصوص تحت تأثير تعريق در اثر افزايش درجه‌ي حرارت محيط يا تب، اسهال، استفراغ ، مصرف بي‌رويه‌ي داروهاي مُدر( ادرار آور) يا در طي مسافرت‌هاي طولاني مدت با هواپيما. براي تامين و تضمين سلامتي خود در طي روز، به‌مقدار فراوان از آب و مايعات مختلف استفاده کنيد، به‌خصوص صبح‌ها نوشيدن 2-1 ليوان آب به طور ناشتا بسيار تأثيرگذار است و در فاصله‌ي وعده‌هاي غذايي حتي بدون احساس تشنگي با نوشيدن چند ليوان آب به شادابي و سلامتي خود کمک کنيد.

مطالب پیشنهادی:  پانیک چیست و چه علائمی دارد؟

2- کاهش تدريجي اضافه وزن؛ طوري که :

– از دست دادن وزن در هفته حداکثر از 750 گرم تجاوز نکند؛

– هنگام اجراي رژيم لاغري، تحت هيچ شرايطي براي رسيدن سريع به‌ وزن مطلوب، هيچ ‌يک از گروه‌هاي غذايي را حذف نکنيد؛

– به موازات بهره‌گيري از رژيم‌هاي متناسب، متنوع و غني از مواد مغذي و حياتي، به تامين آب و مايعات بدن نيز توجه نموده و حداقل 5/2 ليتر مايعات به‌صورت شير و لبنيات کم‌چرب، آب، چاي، آب‌ميوه‌هاي طبيعي و سبزي‌هاي مورد علاقه‌ي خود را استفاده کنيد.

نکته مهم: افرادي که دچار بيماري قند هستند، در برنامه‌ي غذايي روزانه‌ي خود ترتيبي اتخاذ کنند که به افت شديد قندخون (هيپوگليسمي) و يا کتواسيدوز مبتلا نشوند. مشاوره با يک متخصص تغذيه يا  متخصص مغز و اعصاب در اين مورد، راه‌گشا مي‌باشد و سلامتي و طول عمر شما را تضمين و تامين مي‌کند.

3- اقدام به ‌موقع و حساب شده، در جهت کاهش چربي‌هاي خون، کلسترول و تري گليسيريد بسيار اهميت دارد.

4- استفاده از غذاهاي کم چرب و کم کلسترول، ‌طوريکه دريافت اسيدهاي چرب اشباع زير7 درصد بوده و مصرف روغن جامد، روغن نارگيل و چربي‌هاي حيواني غير از ماهي، حذف يا بسيار محدود شود و مقدار کل چربي تعيين شده را نيز به‌طور متناسبي در وعده‌هاي خود غذايي تقسيم کنيد.

5- محدود کردن پروتئين به 8/0 گرم براي هر کيلوگرم وزن بدن در روز و کاهش مصرف پروتئين‌هايي که منشا حيواني دارد، به خصوص گوشت‌ قرمز. همچنين عدم استفاده يا مصرف خيلي کم منابع غذايي حاوي اسيد آراشيدونيک فراوان مثل دل، قلوه، مغز و پيه ‌گاو و گوسفند.

مطالب پیشنهادی:  خدمات یک متخصص مغز و اعصاب چیست؟

6- استفاده‌ي بيشتر از مواد غذايي که منشا گياهي دارد، به‌ويژه انواع سبزي و ميوه‌ ها؛ ‌طوري که از طريق مصرف آن‌ها بيش از 20گرم فيبر به ازاي هر 1000 کيلو کالري دريافتي وارد دستگاه گوارش شما شود. بدين ترتيب نه تنها از بروز يبوست مي‌شود، بلکه جذب متعادل موادقندي و چربي‌ها و نيز خنثي‌سازي مواد سرطان ‌زا، توسط فيبر مصرفي صورت مي گيرد. (درصورت استفاده از سبوس گندم جهت افزايش مقدار فيبر دريافتي، بايد در طي روي آب زيادي بنوشيد، زيرا درغير اين صورت خود اين فيبر، باعث يبوست مي‌شود).

براي کاهش لخته شدن خون از روغن جامد، روغن نارگيل ، چربي‌هاي حيواني، گوشت قرمز، دل، قلوه، مغز ، پيه ‌گاو و گوسفند به مقدار خيلي کم مصرف کنيد و به جاي آن از لبنيات کم چرب، ماهي، سبزي و ميوه ي فروان استفاده کنيد.

7- استفاده از برنامه غذايي حاوي شير و لبنيات کم چرب، ماهي ، ميوه و سبزي فراوان، کاهش مصرف مواد غذايي شيرين، اقدامي در جهت دستيابي به ‌نشاط و شادابي شما تلقي خواهد شد.

8- استفاده‌ي بيشتر از منابع غذايي حاوي اسيدهاي چرب اُمگا-3 مثل شاه‌ماهي،ماهي تن، ماهي‌آزاد، خال مخالي و ساردين ، همراه با محدود کردن مقدار مصرف چربي در برنامه‌ي غذايي روزانه.

9- مصرف 10- 5 گرم روغن ماهي و 150- 100 ميلي‌‌گرم ويتامين E در روز، از لخته شدن خون جلوگيري مي کند.

10- خوردن صبحانه و عدم حذف آن به‌مقدار قابل توجهي موجب کاهش لخته شدن خون و چسبندگي پلاکت‌ها مي‌شود؛ چرا که ميزان بتا ترومبوگلوبولين که نمايانگر فعاليت پلاکت‌ها براي ايجاد لخته است، در افرادي که صبحانه ميل نمي‌کنند، 5/2 برابر افرادي است که صبحانه خورده اند. پس براي سلامت خود و فرزندانتان از همين امروز به‌ مصرف صبحانه در محيط گرم و صميمي خانواده ي خود اقدام کنيد تا ضمن کمک به سلامت قلب و عروق، به‌عنوان يک الگوي خوب براي عادت دادن فرزندان به دريافت منظم غذا در سه وعده‌ غذايي اصلي و ميان وعده‌ها مطرح باشيد.

مطالب پیشنهادی:  درمان اختلالات اعصاب و روان با ورزش

سوال خود را مطرح کنید :


پاسخی بگذارید