درمان پارکینسون کشف شد!

علت پارکینسون هنوز ناشناخته است و متخصصان هنوز روش قطعی برای درمان آن ندارند ولی روند بیماری را می‌توان مدیریت و کنترل کرد.

ایجاد تاخیر در ابتلا به بیماری پارکینسون

ابتلا به پارکینسون قابل پیشگیری نیست و فقط می‌توان روند بیماری را بعد از ابتلا کنترل و پیشرفت آن را کندتر کرد. بیماری پارکینسون درمان قطعی ندارد و فقط روند بیماری را می‌توان مدیریت و کنترل کرد.

ورزش و فعالیت‌های روزانه در به تاخیر انداختن ابتلا به پارکینسون، تاثیرگذار است. همچنین مصرف یا اجتناب از مصرف ویتامین‌ها، مکمل‌ها و داروهای خاصی که بتواند از ابتلا به بیماری پارکینسون جلوگیری کند ثابت شده نیست، مگر در مواردی ایجاد تاخیر در روند پیشرفت بیماری داشته باشند.

علائم پارکینسون

کندی در حرکت را از علائم مهم ابتلا به پارکینسون است. لرزش در اندام تنها نشانه بیماری پارکینسون نیست زیرا نوعی از پارکینسون بدون لرزش نیز وجود دارد. در این حالت فرد قدرت انجام کار را دارد ولی سرعت انجام دادن کار کاهش پیدا می‌کند مثلاً کندی در حرکت راه رفتن نشانه‌ای مهم از ابتلای فرد به بیماری پارکینسون است.

تشخیص بیماری پارکینسون

اصلی ترین روش معاینات بالینی توسط پزشک متخصص است. همچنین استفاده از روش‌های تصویربرداری و MRI برای بیماری‌هایی است که تشابه علامتی با بیماری پارکینسون دارند.

امروزه شاهد پیشرفت درمانی این بیماری در سطح جهان و ایران هستیم و خوشبختانه تمام تکنیک‌های درمانی روز از لحاظ دارو درمانی و جراحی در کشورمان مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ تفاوتی در مراحل درمان این بیماری در ایران با دیگر کشورها نیست.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

یک نظر

  • سلام هادی متوسلی گفت:

    سلام هادی متوسلی هستم پدرم پارکینسون دارد لرزش دست و استپ در شروع حرکت چه کار کنم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Button