تشنج ناشی از تب چیست؟

تشنج امواجی از فعالیت الکتریکی غیر طبیعی در مغز است. آنها می توانند شما را غش کنند، یا حرکت کنید یا رفتار عجیبی داشته باشید. «تب» به این معناست که تشنج ناشی از تب است. تشنج ناشی از تب در کودکان ۶ ماهه تا ۵ ساله رخ می دهد. آنها اغلب در خانواده اجرا می شوند.

چگونه بفهمم فرزندم تب دارد؟

برای اینکه بفهمید فرزندتان تب دارد، دمای بدن او را اندازه بگیرید. دقیق ترین راه اندازه گیری دمای مقعدی است. دمای بالاتر از ۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت (۳۸ درجه سانتیگراد) تب است.

علائم تشنج ناشی از تب چیست؟

در طول تشنج ناشی از تب، کودک معمولاً بیهوش می شود و دست ها، پاها یا صورت حرکات تند و سریعی دارد. بیشتر تشنج های ناشی از تب کمتر از ۵ دقیقه طول می کشد. پس از تشنج، کودک ممکن است برای مدت کوتاهی گیج یا خواب آلود باشد.

اگرچه این تشنج چندان رایج نیست، اما برخی از تشنج های ناشی از تب بیش از ۱۵ دقیقه طول می کشد. پس از یک تشنج طولانی‌تر، کودک می‌تواند ضعف کوتاه‌مدتی در بازو یا پای خود داشته باشد.

چگونه می توانم در هنگام تشنج به فرزندم کمک کنم؟

در طول تشنج، شما باید:

●کودک خود را در کنار او قرار دهید

●چیزی را در دهان فرزندتان قرار ندهید و سعی نکنید حرکات تند و سریع را متوقف کنید

● مدت زمان تشنج را پیگیری کنید – اگر بیش از ۵ دقیقه طول کشید، با آاورژانس تماس بگیرید.

آیا فرزند من نیاز به مراجعه به پزشک دارد؟

بله. کودک خود را در اسرع وقت نزد پزشک یا پرستار ببرید. آنها می خواهند مطمئن شوند که تب فرزند شما ناشی از یک عفونت جدی نیست. برای انجام این کار، پزشک یا پرستار شما ممکن است نیاز به انجام آزمایش داشته باشد.

تشنج ناشی از تب چگونه درمان می شود؟

اگر تشنج تب به خودی خود متوقف شود، نیازی به درمان ندارد. اگر تشنج ناشی از تب بیش از ۵ دقیقه طول بکشد، ممکن است پزشک برای متوقف کردن آن نیاز به استفاده از داروهای ضد تشنج داشته باشد.

فرزند شما ممکن است درمان های دیگری نیز دریافت کند، مانند:

●داروهای پایین آوردن تب

●داروهای درمان عفونتی که باعث تب می شود (اگر تب ناشی از عفونت باشد)

●مایعات برای درمان کم آبی بدن (اگر عفونت باعث استفراغ یا اسهال شود)

آیا کودک من تشنج های تب بیشتری خواهد داشت؟

ممکن است. کودکانی که یک نوع تشنج تب دارند، زمینه بیشتری برای ابتلا به تشنج دیگر دارند. با پزشک خود در مورد نحوه درمان تب هایی که فرزندتان در آینده می گیرد، صحبت کنید و در این رابطه آگاهی کسب کنید.

اگر کودک شما به تشنج های ناشی از تب ادامه می دهد، ممکن است پزشک دارویی تجویز کند تا بتوانید تشنج کودک خود را در خانه درمان کنید.

آیا تشنج ناشی از تب باعث آسیب مغزی می شود؟

نه. تشنج ناشی از تب باعث آسیب مغزی نمی شود. همچنین به این معنا نیست که کودک شما دچار تشنج مادام العمر خواهد شد

سوال خود را مطرح کنید :


پاسخی بگذارید