تشخیص و درمان کمردرد عصبی!

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به آسانی دچار اضطراب و‌ استرس می شوید، حتما تجربه کمردرد عصبی و درد گردن عصبی را داشته اید. دردهای عضلانی اسکلتی عصبی و همچنین مشکلاتی که در ستون فقرات به وجود می آید ممکن است منشا عصبی داشته باشند. در این مطلب قصد داریم به موضوع کمردرد عصبی و نقش استرس در احساس درد بپردازیم.

استرس پاسخ طبیعی بدن در برابر خطرات!

وقتی در برابر خطر قرار می گیرید، واکنش های متفاوتی از بدن دریافت می کنید.  برای مثال ضربان قلب بالا می رود و‌ عضلات دچار تغییراتی می شوند که بتوانید سریعتر از خطر دور بشوید. این استرس باعث افزایش ضربان قلب شده و تنفسهای شما کوتاه و کم عمق می شود. زمان استرس مواد شیمیایی بسیار زیادی آزاد می شوند که بدن و عضلات ما را اماده مقابله با خطر کنند.

دلایل کمر درد عصبی

حالا اگر ما به طور مداوم در طول شبانه روز استرس داشته باشیم، عضله هایمان به طور دایم در حال انقباض و اسپاسم خواهد بود. بعلاوه افراد مضطرب برای حس کردن درد حساستر هستند،یعنی حتی درد  یک اسپاسم مختصر عضله را بیشتر از معمول حس می کنند. انقباض مداوم عضله های بالا و پایین کمر و گردن باعث کمردرد عصبی و درد گردن می باشد.

تاثیر استرس در انقباض عضلات

افراد مضطرب و پر استرس دچار  اسپاسم و انقباض ماهیچه می شوند این گرفتگی عضله های اطراف ستون مهره های کمر باعث دردناکی این مناطق می شود و افراد مضطرب به درد حساستر هستند و این درد کمردرد عصبی را بیشتر از حد واقعی احساس می کنند.

استرس و کمر درد عصبی یک چرخه معیوب برای شما ایجاد می کنند،اضطراب شمارو مستعد درد کمر عصبی می کند ،خود درد استرس شما را تشدید کرده و همچنان بر تداوم کمردرد عصبی تان می افزاید.درد نمی گذارد شما به انجام زندگی روزمرهتان برسید و همین هم باعث زیاد شدن اضطرابتان می شود.

علائم کمردرد عصبی

علائم هر بیمار با دیگری متفاوت است، اما تأثیرات جسمی عمومی اضطراب و افسردگی در کمر و ستون فقرات شامل موارد زیر است:

 • خستگی یا ناتوانی در خواب
 • تنش و سفتی عضله کمر
 • انتشار درد از کمر به سایر قسمت‌های بدن
 • ضعف عضلات کمر
 • ناراحتی کمر هنگام استراحت

این علائم جسمی موجب تشدید علائم ذهنی می‌شود و اضطراب و یا افسردگی زندگی را سخت‌تر می‌کند. خوشبختانه، مراقبت‌های کایروپراکتیک به طور منحصر به فرد برای تسکین این علائم جسمی طراحی شده است. بیایید نگاهی دقیق به نحوه مراقبت‌های کایروپراتیک بیندازیم و ببینیم چگونه به بیماران مبتلا به کمردرد عصبی کمک می‌کند.

تشخیص و درمان کمر درد

به خاطر داشته باشید که وقتی شما برای تشخیص و درمان کمر درد به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید، ابتدا به طور کامل و دقیق توسط پزشک معاینه و  دیگر علتهای کمردرد هم بررسی شود. بررسی دیگر علتهای کمر درد  برای تشخیص دقیق و انتخاب روش درمان کمر درد شما لازم است. شاید جراح فوق تخصص ستون فقرات برایتان نوار عصب عضله درخواست کند و شاید از روشهای تصویربرداری برای بررسی درد کمر بهره ببرد.

درمان کمر درد عصبی

 • داروهای خوراکی
 • مسکنهای معمولی
 • ضد اسپاسمها و شل کننده های عضلانی
 • مانند باکلوفن و متاکاربامول
 • داروهای آرام بخش و ضد اضطراب مانند TCAها
 • و همچنین گاباپنتین
 • فیزیوتراپی
 • انجام ورزشهای کششی ساده، پیاده روی و شنا

ماساژ درمانی:

ماساژ علاوه بر تاثیراتی که روی عضلاتتان دارد با افزایش اندروفین خون  که یک ماده شادی آور و ضد افسردگی و اضطراب است، در کاهش کمر درد عصبی موثر خواهد بود. خواب کافی، تحرک منظم و پرهیز از بی حرکتی در کنار موارد بالا کمکتان می کنند تا از شر کمردرد عصبی خلاص بشوید.

کمردرد عصبی بهتر است با فعالیت بدنی، ماساژ و همچنین کایروپراکتیک برای تنظیم مجدد ساختارهای بدن درمان شود. همچنین فیزیوتراپی به تقویت عضلات پشت و ستون فقرات کمک می‌کند تا عملکرد موثرتری داشته باشند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button