چند راهکار ساده برای درمان سردرد!

در سرتاسر جهان، اختلالات سردرد به‌ عنوان یکی از شایع‌ترین اختلالات سیستم عصبی در نظر گرفته می‌ شود. سردرد می تواند استرسی و یا ژنتیکی باشد. با این حال متخصصان مغز و اعصاب برخی تجربه‌های خود را برای مهار این عارضه به اشتراک گذاشته‌اند. این تجربه ها در حداقل ترین امکانات می تواند به ما کمک کند سردرد خود را درمان و یا آن را کاهش دهیم.

فضای آرام‌بخش

ایجاد یک محیط آرام اغلب اولین قدمی است که برخی از متخصصان مغز و اعصاب برای کاهش درد سردرد برمی‌دارند. فی بگیتی، متخصص مغز و اعصاب بریتانیایی، می‌گوید: وقتی سردرد دارم، تا زمانی که بتوانم، استراحت می‌کنم و در یک اتاق ساکت و تاریک دراز می‌کشم.

بهترین دوست هنگام سردرد

بسیاری از متخصصان مغز و اعصاب در هنگام تجربه سردرد به آنچه می‌نوشند، توجه بیشتری می‌کنند. ساده به‌نظر می‌رسد اما، آب بهترین دوست شما در هنگام سردرد یا میگرن باشد. کریستینا لوپز، استادیار مؤسسه علوم اعصاب راکفلر دانشگاه ویرجینیای غربی و متخصص سردرد معتقد است:

سردردهای معمولاً نشان‌دهنده این هستند که او باید آب بدن خود را افزایش دهد. این کار یک راهبرد درمانی پیشگیرانه و ایمن و ارزان است.

نوشیدن قهوه

رامی برستاین، استاد بیهوشی و علوم اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد می‌گوید: کافئین باعث باریک‌شدن رگ‌های خونی و محدود‌شدن جریان خون در اطراف مغز می‌شود که می‌تواند درد را تسکین دهد. با این حال، اعتدال یک نکته کلیدی است: مصرف زیاد کافئین ممکن است اثر معکوس داشته باشد.

  • در طول روز وعده‌های غذایی کوچک‌تر بخورید
  • سعی کنید زمان وعده‌های غذایی خود را تغییر دهید یا وعده‌های غذایی بزرگ‌تر را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و ببینید که آیا در رفع سردرد کمک می‌کند یا خیر.

استفاده از قرص مسکن

دکتر بگیتی بسته به‌شدت سردرد خود، از داروهای مسکن بدون‌نسخه مانند داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (معروف به NSAID) یا استامینوفن استفاده می‌کند. با‌این‌حال، حتما مقدار مسکن‌هایی را که مصرف می‌کنید، پیگیری کنید: بگیتی خاطرنشان کرد که مصرف داروهای مسکن بدون نسخه را به کمتر از ۱۰ روز در ماه محدود می‌کند تا از سردرد ناشی از مصرف بیش از حد دارو جلوگیری کند.

منبع: دویچه له 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button