بوتاکس درمانی و زیبایی (تهرانپارس وشرق تهران)

بوتاکس زیبایی یک شل کننده عضله چین و چروک تزریقی است. از سم بوتولینوم نوع A به ویژه OnabotulinumtoxinA برای فلج موقت ماهیچه استفاده می کند. این باعث کاهش ظاهر چین و چروک صورت می شود.

درمان بوتاکس کم تهاجمی است. این یک درمان ایمن و موثر برای خطوط ریز و چین و چروک دور چشم در نظر گرفته می شود. همچنین می توان از آن برای پیشانی بین چشم استفاده کرد.

بوتاکس در سال 1989 برای درمان بلفارواسپاسم و سایر مشکلات عضلانی چشم مورد تایید FDA قرار گرفت. در سال 2002، FDA استفاده از بوتاکس را برای درمان زیبایی خطوط اخم متوسط ​​تا شدید بین ابروها تایید کرد. در سال 2013 توسط FDA برای درمان چین و چروک گوشه چشم (پای کلاغ) تایید شد.

بر اساس یک مطالعه بالینی در سال 2016، بوتاکس یک درمان ساده، ایمن و موثر برای کاهش چین و چروک پیشانی است.

در سال 2016، بیش از 4.5 میلیون عمل با استفاده از بوتاکس و داروهای مشابه برای مبارزه با چین و چروک انجام شد. این نوع روش شماره یک عمل زیبایی غیرجراحی در ایالات متحده است.

بوتاکس زیبایی

بوتاکس زیبایی شامل یک درمان غیرجراحی در مطب است و به حداقل آمادگی نیاز دارد. شما باید قبل از انجام عمل، سابقه پزشکی، آلرژی یا شرایط پزشکی خود را به پزشک خود اطلاع دهید.

ممکن است لازم باشد قبل از عمل تمام آرایش خود را پاک کرده و ناحیه درمان را تمیز کنید. همچنین ممکن است لازم باشد از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین برای کاهش خطر کبودی اجتناب کنید.

چه نواحی از بدن را می توان با بوتاکس زیبایی زیبا کرد؟

از نظر زیبایی، تزریق در موارد زیر قابل استفاده است:

 • ناحیه بین ابروها (ناحیه گلابلار)، برای درمان خطوط اخم متوسط ​​تا شدید
 • دور چشم که معمولا به خطوط پای کلاغی معروف است

بوتاکس همچنین برای درمان مشکلات پزشکی مختلف، از جمله:

 • مثانه بیش‌فعال
 • تعریق بیش از حد زیر بغل
 • اسپاستیسیتی اندام تحتانی
 • میگرن مزمن و سردرد

بوتاکس زیبایی چگونه عمل می کند؟

بوتاکس آرایشی با مسدود کردن موقت سیگنال های عصبی و انقباضات ماهیچه ای عمل می کند. این کار باعث بهبود ظاهر چین و چروک دور چشم و بین ابروها می شود. همچنین می تواند با جلوگیری از انقباض عضلات صورت، تشکیل خطوط جدید را کند کند.

این یک روش کم تهاجمی است. این شامل برش یا بیهوشی عمومی نیست. اگر نگران درد یا ناراحتی هستید، یک بی حس کننده موضعی یا یخ می تواند ناحیه درمان را بی حس کند.

در طول این روش، ارائه دهنده شما از یک سوزن نازک برای تزریق 3-5 تزریق سم بوتولینوم نوع A استفاده می کند. آنها ناحیه مورد نظر بین ابروها را تزریق می کنند. معمولاً برای صاف کردن پای کلاغی به سه تزریق در کناره هر چشم نیاز دارید. کل این روش تقریباً 10 دقیقه طول می کشد.

آیا بوتاکس خطرات یا عوارض جانبی دارد؟

کبودی یا ناراحتی جزئی ممکن است رخ دهد، اما باید ظرف چند روز بهبود یابد. سایر عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تورم یا افتادگی در ناحیه پلک
 • خستگی
 • سردرد
 • گردن درد
 • دوبینی
 • خشکی چشم
 • واکنش های آلرژیک، مانند بثورات، خارش، یا علائم آسم
 • در صورت بروز هر یک از این عوارض، فوراً با پزشک تماس بگیرید.

بعد از بوتاکس زیبایی

از مالش، ماساژ یا اعمال هرگونه فشار به ناحیه تحت درمان خودداری کنید. این اقدامات می تواند باعث گسترش بوتاکس لوازم آرایشی به نواحی دیگر بدن شود. این می تواند بر نتایج شما تأثیر منفی بگذارد. هنگام تزریق بین ابروها، به مدت سه تا چهار ساعت دراز نکشید یا خم نشوید. انجام این کار ممکن است باعث لغزش بوتاکس زیر لبه مداری شود. این ممکن است باعث افتادگی پلک شود.

پس از درمان زمان توقف کمی وجود دارد. در بیشتر موارد باید بتوانید بلافاصله فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

درک پیشرفت های احتمالی و داشتن انتظارات واقع بینانه مهم است. نتایج قابل توجهی را می توان طی 1-2 روز پس از درمان انتظار داشت. اثر کامل بوتاکس آرایشی معمولا تا چهار ماه باقی می ماند. همچنین می تواند از طریق شل کردن ماهیچه ها از بازگشت خطوط ریز جلوگیری کند. برای حفظ نتایج می توان تزریق بوتاکس اضافی انجام داد.

هزینه بوتاکس زیبایی چقدر است؟

هزینه ها ممکن است بسته به تعداد تزریق، منطقه و محلی که در آن درمان می شوید متفاوت باشد. بوتاکس زیبایی یک روش انتخابی است. بیمه درمانی در صورت استفاده به دلایل زیبایی هزینه را پوشش نمی دهد.

نکته آخر

بوتاکس لوازم آرایشی برای کاهش چین و چروک دور چشم و پیشانی تایید شده است. نسبتاً ایمن و غیر تهاجمی است. در مورد هرگونه آلرژی به ارائه دهنده خود اطلاع دهید.  شرایط پزشکی، و در صورت بروز عوارض جانبی پس از درمان، فوراً با آنها تماس بگیرید. نتایج باید حدود چهار ماه باقی بمانند، و ممکن است برای حفظ کاهش چین و چروک، تزریق‌های بیشتری انجام دهید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button